SMOOTHIE ZE SZPINAKU I BANANA

Kłaniam się nisko. Święta, święta i po świętach. W prawdzie nikt jeszcze kilka tygodni temu nie spodziewał się, że Wielkanocne śniadanie będzie spożywać w bardzo ograniczonym gronie, że lany poniedziałek zmieni nazwę na „suchy”, że rodzinne rozmowy przeniosą się do internetowych komunikatorów. Wszystko się zmieniło. Pomimo wszystkich przeciwności losowych starałem się jak mogłem, aby te święta chociaż w kulinarnym aspekcie nie odbiegały od tych, które noszę w pamięci. Udało się.


Zawsze po świątecznym obżarstwie robiłem kilkudniowy detoks. Po weekendowej uczcie składającej się naprzemiennie z jajek, mięsiwa, bigosu i ulubionej babki cytrynowej nadszedł czas na wzmocnienie organizmu bombą witaminową. Przyznam się bez bicia, że kwarantanna odciska powoli piętno na mojej psychice. Zamieszkuję bardzo małą kawalerkę więc aktywność fizyczna sprowadza się do pompek, brzuszków i przysiadów. Brak wytężonej aktywności przekłada się na zobojętnieniem do działania.


Z pomocą przyszła do mnie firma Braun. Zaproponowali mi wyzwanie dotyczące przygotowania odpornościowego koktajlu, który pomoże w utrzymaniu odpowiedniej równowagi witalnej. Idealnie wszystko zbiegło się w czasie. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie walki o swoje lepsze jutro. Dostałem świetną zabawkę w postaci blendera Braun MultiQuick 3, który posiada pojemnik do kruszenia lodu, pojemnik do przygotowania smoothie oraz trzepaczkę, która idealnie przygotuje ciasto na naleśniki, czy ubije bitą śmietanę.


Dzisiaj z pomocą Braun przygotowałem smoothie na bazie szpinaku, jabłka, banana oraz domowego „Oleo – saccharum” na cytrynie (syrop cytrynowy). Koktajl z dużą ilością witaminy C,A, potasu, oraz wapnia. Kruszony lód idealnie ostudzi atmosferę, która wisi w każdym gospodarstwie domowym.


Na więcej inspiracji odsyłam Was na kanał YouTube oraz do poradnika Braun o koktajlach owocowych , gdzie znajdziecie wiele koktajlowych inspiracji.

Piona!

Składniki:

  • 2 duże garści liści szpinaku
  • 1 duży dojrzały banan
  • ½ jabłka
  • 30 ml Oleo saccharum na cytrynie
  • 100 ml wody


Proces twórczy:

  1. Umieścić wszystkie składniki w misce blendera.
  2. Zmiksować na gładką masę.
  3. Wrzucić kruszony lód do szklanki.
  4. Wlać koktajl.
  5. Smacznego.